ال ای دی

LED چیست ؟

LED چیست ؟Reviewed by مدیر سایت on Dec 7Rating: 5.0LED چیست ؟Reviewed by مدیر سایت on Dec 7Rating:

LED چیست ؟Reviewed by مدیر سایت on Dec 7Rating: 5.0
LED چیست ؟Reviewed by مدیر سایت on Dec 7Rating: 5.0

چراغ LED چیست؟

دیودهای نوری (LED) کپسول های پلاستیکی حاوی یک ترکیب شیمیایی خاص بر روی ویفر میکروسکوپی هستند که نور را هنگامی که تحت جریان الکتریکی قرار می گیرند، می تاباند. یک جعبه اپوکسی روشن (یا اغلب رنگی) قلب یک LED  را محاصره کرده است.

دو سیم گسترش یافته زیر محفظه اپوکسی LED که به پایه های ال ای دی متصل اند باید به یک مدار وصل شود. LED ها در ولتاژ نسبی کم بین ۱ تا ۴ ولت عمل می کنند و جریان را بین ۱۰ تا ۴۰ میلی آمپر می رسانند. ولتاژ و جریان به طور قابل ملاحظه ای بالاتر از این مقادیر می تواند یک تراشه LED را ذوب کند.

 

led
LED چیست ؟Reviewed by مدیر سایت on Dec 7Rating: 5.0

مهمترین قسمت یک دیود نوری (LED) تراشه نیمه هادی است که در مرکز لامپ قرار دارد . تراشه دو منطقه را با یک اتصال جدا می کند. منطقه p بر اساس قرداد الکتریکی مثبت و منطقه n تحت تأثیر بار الکتریکی منفی قرار دارد. این اتصال به عنوان مانعی برای جریان الکترون ها بین مناطق p و n عمل می کند. تنها زمانی که ولتاژ کافی برای تراشه نیمه هادی اعمال شود، جریان ، جریان می تواند باشد و الکترون ها از محل اتصال به منطقه p عبور می کنند.

چگونه LED باعث انتشار نور می شود و رنگ رنگ را تعیین می کند؟

هنگامی که ولتاژ کافی در تراشه LED قرار می گیرد، الکترون ها می توانند به راحتی در یک جهت در طول اتصال بین مناطق p و n حرکت کنند. در منطقه p  مثبت بیشتر از  منفی وجود دارد. در منطقه n الکترونها بیشتر از بار الکتریکی مثبت هستند. هنگامی که یک ولتاژ اعمال می شود و جریان شروع به جریان می کند، الکترون ها در منطقه n انرژی کافی برای حرکت در محل اتصال به منطقه p دارند. هنگامی که در ناحیه p الکترونها به دلیل نیروهای متقابل کولمب بین اتهامات الکتریکی متضاد، به صورت مثبت جذب می شوند، الکترون به سرعت جذب می شود. هنگامی که یک الکترون به اندازه کافی نزدیک به یک بار مثبت در منطقه p حرکت می کند، دو بار “دوباره ترکیب” می شود.

هر بار الکترون با یک بار مثبت دوباره پتانسیل الکتریکی را به انرژی الکترومغناطیسی تبدیل می کند. برای هر یک از نوترکیب شارژ منفی و مثبت، یک کوانتوم انرژی الکترومغناطیسی در قالب یک فوتون نور با ویژگی فرکانس ماده نیمه هادی (معمولا ترکیبی از عناصر شیمیایی گالیم، آرسنیک و فسفر) منتشر می شود. . فقط فوتون ها در محدوده فرکانس بسیار باریک می توانند از طریق هر ماده ای منتشر شوند. LED هایی که رنگ های مختلفی تولید می کنند از مواد نیمه هادی متفاوت ساخته می شوند و برای روشن کردن آنها نیاز به انرژی های مختلف دارند.

در ساخت تابلو روان اکثرا از ال ای دی اوال استفاده می شود.

Pin It


ثبت دیدگاه